Relacja z regionalnego wyjazdu studyjnego

W dniach 4-7 września br. w doborowym towarzystwie odbyliśmy kolejny rewitalizacyjny wyjazd studyjny (program w załączeniu).

W ramach inspekcji dobrych praktyk rewitalizacyjnych na terenie naszego województwa odwiedziliśmy Opole, Głuchołazy i Nysę. Po gorącym powitaniu gospodarze oprowadzali nas po swoich miastach, pokazując liczne projekty i inwestycje rewitalizacyjne. Z wielkim zaangażowaniem omówili procesy, sukcesy i problemy związane z rewitalizacją na tych obszarach.

Pod profesjonalną opieką ekspertek z IRMiR – Katarzyny Spadło i Edyty Tomczak, w ramach spacerów studyjnych zebraliśmy kolejne bezcenne doświadczenia.

Zrobiliśmy kolejny krok w kierunku budowania relacji opartych na współdzieleniu doświadczeń i wiedzy, gotowości do pomocy i współdziałania.

W Opolu nieocenionymi przewodniczkami po zasobach stolicy województwa były: Aneta Werner-Wilk i Magdalena Śliwa z Biura Urbanistycznego Urzędu Miasta Opola. Po Głuchołazach oprowadził nas, imponując olbrzymią wiedzą na temat historii miasta, Piotr Chrobak z Urzędu Miejskiego w Głuchołazach. W Nysie powitał nas sztab pracowników Urzędu Miejskiego w Nysie, pod profesjonalnym przewodnictwem Marcina Nowaka. Dzięki nim pełni podziwu odkrywaliśmy kolejne uroki i atrakcje odwiedzanych miejsc.

Wszystkim gospodarzom najserdeczniej dziękujemy!

Napisali o nas:

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Centrum Doradztwa Rewitalizacyjnego IRMiR

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski

Radio Opole

Podsumowanie wyjazdu w opracowaniu eksperckim IRMiR.

Nasza fotorelacja: