Nabór do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

W czwartek, 24 listopada rozpoczął się nabór wniosków na dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, przeznaczonego dla samorządów wszystkich szczebli. Wnioski można składać do 31 stycznia 2023 roku do godz. 17.00. Operatorem programu jest Bank Gospodarstwa Krajowego, który przyjmuje wnioski w aplikacji Polski Ład. Zgodnie z regulaminem każda gmina, powiat lub województwo może złożyć maksymalnie dziesięć wniosków w limicie dofinansowania nieprzekraczającym 3,5 mln zł dla każdego z wniosków.

Wnioski będą rozpatrywane według kategorii wartości dofinansowania w limitach: do 150 tys. zł do 200 tys. zł i do 3,5 mln zł. Wysokość dofinansowania wynosi 98 proc., natomiast wkład własny samorządu to 2 proc wartości zadania inwestycyjnego. Na realizację całego Programu Odbudowy Zabytków rząd planuje przeznaczyć 3 mld zł.

Więcej informacji, instrukcja, regulamin i wzór wniosku: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/jak-zlozyc-wniosek-o-dofinansowanie-na-odbudowe-zabytkow-bgk-publikuje