Relacja z pierwszego wyjazdu studyjnego

24-26 maja br. w doborowym towarzystwie odbyliśmy pierwszy rewitalizacyjny wyjazd studyjny (program w załączeniu).

W ramach poznawania dobrych praktyk rewitalizacyjnych, na terenie województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego odwiedziliśmy Leszno, Bielewo, Łuszkowo, Świniec, Milicz i Kalisz. Po ciepłym powitaniu gospodarze oprowadzili nas po swoich obszarach rewitalizacji, pokazali liczne projekty i inwestycje rewitalizacyjne. Z profesjonalnym przygotowaniem i imponującym zaangażowaniem opowiedzieli o procesach, sukcesach i problemach związanych z rewitalizacją na swoich terenach.

Pod nieocenioną opieką ekspertek z IRMiR,  pani Katarzyny Spadło i Edyty Tomczak, w ramach spacerów studyjnych, zebraliśmy bezcenne doświadczenia. Wszystkie spotkania były owocne, obfitowały w wiele przykładów doskonałej współpracy pomiędzy samorządami i pozostałymi uczestnikami procesów rewitalizacji.

Wyjazd pozostawił wrażenie zbudowania bardzo ważnej relacji opartej na współdzieleniu doświadczeń i wiedzy, gotowości do pomocy i współdziałania.

W wizytach nieocenionymi przewodnikami po zasobach województw byli przedstawiciele regionalnych Zespołów Rewitalizacji oraz włodarze odwiedzanych gmin i miejscowości, którzy profesjonalnie i z olbrzymim zaangażowaniem pomagali w przygotowaniu i realizacji wyjazdu. W wizycie studyjnej w Miliczu towarzyszył nam i dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem Pan Sebastian Habiński z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, natomiast w wizytach w Gminie Krzywiń oraz w Kaliszu – Pani Anna Kacprzak i Żaneta Kowalska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Materiał podsumowujący wizyty studyjne międzyregionalne, prezentujący dobre praktyki i działania rewitalizacyjne w odwiedzonych miejscowościach.

Relacja z Miasta Leszno

Relacja z Gminy Krzywiń

Relacja z Miasta Kalisz

Nasze fotorelacje

Leszno:

Gmina Krzywiń (Świniec, Łuszkowo, Bielewo):

Milicz:

Kalisz:

 

Dziękujemy wszystkim gospodarzom, przewodnikom i uczestnikom! Bez Was wyjazd nie byłby tak wyjątkowy!

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!