Konferencja „Dziedzictwo kulturowe w rewitalizacji”

W imieniu Narodowego Instytutu Dziedzictwa serdecznie zapraszamy do udziału w dwudniowej konferencji podsumowującej działania Narodowego Instytutu Dziedzictwa w zakresie ochrony zabytków i wykorzystania potencjału dziedzictwa w rewitalizacji, realizowane w ramach Krajowego Programu Ochrony Zabytków i Opieki Nad Zabytkami na lata 2019-2022.

Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 listopada 2022r. w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym w Markach.

Program konferencji

W pierwszym dniu konferencji zostaną zaprezentowane przedsięwzięcia zrealizowane w ramach projektu. Wraz z partnerami z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i Instytutu Miast i Regionów opowiemy o naszych osiągnięciach i wyzwaniach.

Głos oddamy po raz kolejny osobom bezpośrednio zaangażowanym w planowanie i realizację rewitalizacji na poziomie samorządu. Okazją do tego będzie wydana niedawno przez NID publikacja „Życie między zabytkami – o dziedzictwie w rewitalizacji”, czyli dziesięć rozmów z praktykami, konserwatorami czy samorządowcami, których zaprosimy do dyskusji panelowej.

Drugi dzień konferencji poświęcimy projektowi „Wzorcowa rewitalizacja”. Zaprosimy przedstawicieli gmin i Centrów Kompetencji NID ds. Rewitalizacji do przedstawienia narzędzi służących właściwemu korzystaniu z potencjału zabytków dla wyprowadzenia obszaru ze stanu kryzysowego. Uczestnicy będą mieli także możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących dziedzictwa w rewitalizacji, które poprowadzą trenerzy z firmy Projekty Miejskie.

REJESTRACJA

Udział w konferencji tylko dla zarejestrowanych uczestników.

LINK DO FORMULARZA REJESTRACYJNEGO

Organizatorzy zapewniają nocleg zarejestrowanym uczestnikom konferencji.

Liczba miejsc ograniczona.

GDZIE ODBĘDZIE SIĘ KONFERENCJA?

Konferencja odbędzie się w Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym w Markach. Jest to pierwszy w Polsce obiekt użyteczności publicznej, dla którego wydany został certyfikat ekologiczny BREEAM. Na jego dachu zrealizowano zielony dach z roślinnością bagienną. Autorem projektu jest pracownia Punkt Zero Piotr Kuś. Więcej na temat obiektu tutaj.

 JAK DOJECHAĆ?

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne znajduje się pod adresem ul. Wspólna 40, 05-260 Marki (google maps)

Komunikacją miejską z centrum Warszawy można dotrzeć na miejsce konferencji. Należy dojechać linią metra M2 do stacji Trocka, a następnie przesiąść się do autobusów linii 140, 340 i 738 i wysiąść na przystanku Wspólna.

Do dyspozycji uczestników są miejsca parkingowe.

Po pierwszym dniu konferencji (24 listopada) zapewnimy Państwu transport autobusem do hotelu.

Przed drugim dniem konferencji (25 listopada) zapewnimy Państwu transport autobusem z hotelu.

Mamy nadzieję, że konferencja będzie okazją do pogłębienia wiedzy na temat właściwego projektowania i realizowania procesu rewitalizacji, spotkania ekspertami i wymiany doświadczeń.

Dla osób niemogących uczestniczyć osobiście w konferencji linki do transmisji:

DZIEŃ 1, DZIEŃ 2

Zapraszamy!